پرشین بام | دانلود رایگان با لینک مستقیم

» گاهی بخندیم:
تبليغات شما در پرشین بام
PaidVerts
خدمات جدید پرشین بام

یک مقام مسئول در پالایش نفت بندرعباس با بیان اینکه ابهام ناشی از اعلام نرخ خوراک و فرآورده‌ها مانع از اعلام بودجه‌های برآوردی ۹۵ و عملکردی امسال شده از احتمال بررسی افزایش سرمایه از محل ارزیابی دارایی در اواخر سال ۹۵ خبر داد.

 

photo_2016-02-27_20-47-42

مدیر امور سهام و مجامع شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: به دلیل باقی‌ماندن ابهام‌ها از نحوه اعلام قیمت نرخ خوراک و فرآورده‌های نفتی پالایشگاهها از سوی وزارت نفت امکان اعلام بودجه برآوردی سال مالی ۹۵ پالایشی‌ها به بورس مقدور نیست.

مجید رحیمی با بیان اینکه اعلام نرخ‌های اعلامی از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مورد تایید اعضای هیات مدیره پالایشگاهها نیست، افزود: مطابق با قوانین بازار سرمایه تا تیر ماه سال اینده شرکت‌های پالایشی فرصت ارایه بودجه براوردی حسابرسی شده خود به همراه گزارش عملکرد ۱۲ ماهه سال مالی ۹۴ به بورس را خواهند داشت.

این در حالی است که شرکت پالایش نفت بندر عباس به دلیل باقی ماندن ابهام‌های موجود هنوز تنوانسته حتی گزارش عملکرد سه ماهه سوم امسال خود را به بازار اعلام کند.

از روز شنبه مورخ1394.03.02 دامنه مجاز نوسان روزانه قيمت سهام پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از4± به 5± درصد و براي حق تقدم سهام دو برابر دامنه مجاز نوسان روزانه قيمت سهام معادل 10± درصد تغيير مي يابد.

 
مدیریت بازار بورس طی دقایقی قبل از اعمال افزایش یک درصدی دامنه نوسان قیمت شرکت های بورسی از اولین روز معاملاتی خرداد ماه امسال خبر داد.

 

494936_472

 

بر اساس گزارش بورس نیوز، با اعلام پیغام ناظر بازار بورس و پیرو اطلاعيه شماره 56503.130 مورخ 1394.02.28 به منظور افزايش نقدشوندگي بازار و بر اساس تقاضاي شركت بورس اوراق بهادار تهران و مصوبه هيات مديره سازمان بورس و اوراق بهادار، از روز شنبه مورخ1394.03.02 دامنه مجاز نوسان روزانه قيمت سهام پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از4± به 5± درصد و براي حق تقدم سهام دو برابر دامنه مجاز نوسان روزانه قيمت سهام معادل 10± درصد تغيير مي يابد.

این برنامه در حالی از هفته آینده اجرایی می شود که رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی اولین نشست خبری خود در سال جاری این موضوع را مطرح کرده بود و این امر در شرایطی در بورس اجرایی می شود که اغلب سهام شرکت های بورسی روند نزولی را سپری می کنند.

رفتار هیجانی سهامداران در خصوص حصول توافقات و عدم تحقق این امر، موجب روند نزولی قیمت سهام طی روزهای گذشته شده این در حالی است که قیمت برخی سهام حتی به پایین تر از سطوح قبلی قبمت خود نزول پیدا کرده است.

 

68383_325

 

به نظر می رسد بازار سرمایه در آذر ماه شاهد روند متعادل قیمت سهام به همراه کاهش نسبی خواهد بود این در حالی است که انتظار می رود که قیمت سهام با توجه به انتشار گزارشات 9 ماهه، شفاف تر شدن مفاد بودجه 94 و روند رو به مثبت مذاکرات هسته ای در اواسط دی ماه، روندی صعودی توأم با شیب ملایمی داشته باشد.

به نام آفرینشگر صحنه های با شکوه خلقت
به آنکه جان را فکرت آموخت
چراغ دانش اندر دل برافروخت

logo-pb-iran